Skip to content

RYBY

Otagowano jako: Zodiak

Dwie postaci – syreny, zdają się z jednej strony walczyć ze sobą, z drugiej jednak tańczyć. Ilustracja przedstawia swego rodzaju dualizm, jaki zachodzi w ludziach spod tego znaku. Ryby zwykły być osobami o niesamowitej wrażliwości. Jest ona tak rozwinięta, iż często ból innych ludzi, niesprawiedliwość bądź krzywda są dla nich nie do zniesienia. Wtedy właśnie stają przed wyborem: czy popaść w rozpacz i smutek? Czy w złość ocierającą się o oziębłą obojętność? Te dwie na pozór skrajne reakcje tak naprawdę są mechanizmem obronnym osoby nadwrażliwej. Ryby mają doskonałą intuicję, z resztą są typem osób, które dokonują wielu wyborów pod wpływem przeczucia, impulsu czy też intuicji właśnie.D

Ludzie urodzeni pod znakiem ryby mogą fascynować dwoistością swojej natury. Z jednej strony potrafią powiedzieć coś niezwykle cyniczno – zimnego, pozbawionego wszelkich ciepłych uczuć. Natomiast z drugiej potrafią okazać swoje wrażliwe serce w całej okazałości. Myślę, że pod cyniczną maską chowają swoją wrażliwą duszę. Czego by rybka nie zrobiła, gdzie się nie udała, kierując się tylko sobie znaną pokrętną logiką, prawda jest taka, że jest ona niezwykle wrażliwa. Jednak w obawie przed światem za maską ironii i drwiny potrafi doskonale to ukryć.

Melancholia połączona ze wspomnianą już wrażliwością sprawiają, że osoby urodzone pod tym znakiem zwykły mieć talent artystyczny, bądź powołanie do pracy dla ludzi. Często spotkać można wśród nich twórców lub działaczy społecznych. Wszelkiego rodzaju zawody gdzie można pomagać innej żyjącej istocie bądź wyrazić własne emocje są odpowiednie dla tego znaku.

Boję się  melancholii, która drzemie w rybach, ponieważ ma ona zarazem ciemne i intensywne barwy, jakby granat zlewał się z różem. Mam wrażenie, że ich markotność mnie pochłonie, zaleje. Gdy bliska mi rybka popada w zadumę oraz szukanie przysłowiowej „dziury w całym”, ja zaczynam walczyć, żeby ją z tego wyciągnąć. Pokazać jej ile świat ma słonecznych barw. Męczymy się wtedy oboje – okrutnie.

Doradzanie rybce jest ciężkie, są jak ich zodiakalny symbol w postaci dwóch ryb (tutaj syren) ze zwróconymi głowami w przeciwnych kierunkach. Przekonam do czegoś jedną, to zaraz ta druga zaczyna się wahać i zastanawiać, bo może by należało inaczej spróbować. No może… Będzie kontemplować, zastanawiać się, aż podejmie decyzje. Ludzie spod tego znaku codziennie uczą mnie cierpliwości.

Rybka jest duszą artystyczną, niezwykle wrażliwą na piękno. Potrafi dostrzec je w niepozornej rzeczy, wychwycić na zdjęciu, narysować. Ryby pomimo mroku, który je czasem spowija, chcą pomagać drugiej osobie. Są empatyczne i wierne, jeśli już raz się do kogoś przekonają, pielęgnują tę relację.

Wydawać by się mogło, że osoby wrażliwe powinny być delikatne. Nic bardziej mylnego. Ryby potrafią być słodkie, uwodzicielskie i fascynujące. Nie zmienia to faktu, że jeśli postanowi, uderzyć to trafia, zawsze tam, gdzie najbardziej boli. Choć z natury unikają, konfliktu to przy najmniejszym poczuciu zagrożenia tracą wszelkie skrupuły.

Łatwo jest popaść w zachwyt głębią osób spod tego znaku. Ryby łatwo się zakochują, choć jeszcze łatwiej rozkochują w sobie. Zazwyczaj przechodzą przez wiele związków bardzo romantycznych z nutką tragizmu, zanim znajdą odpowiedniego towarzysza życia. Stają się wtedy wierne i będą z daną osobą na dobre i na złe. Związek z tym znakiem niemal zawsze jest skomplikowany. Ich emocjonalne reakcje, często bardzo skrajne są dla większości ludzi niezrozumiałe. Z tego właśnie powodu najtrwalsze relacje budują z osobami, które są w stanie harmonizować ich uczucia i posiadają anielską wręcz cierpliwość. Niezwykła wręcz zdolność do poświęcenia owego znaku sprawia, że wszystkie niedogodności nadrabia zaangażowaniem i oddaniem.

Zafascynować się zodiakalną rybą jest niezwykle prosto. Ma ona w sobie nieodgadniony czar. Poznając ją, można doświadczyć, niezapomnianego uczucia odkrywania nowych pięknych krain. Podążanie za jej tokiem rozumowania jest niezwykłe. Z początku może wydawać się totalnie bez sensu, ryba wpada na szalone pomysły, kluczy, krąży, zbacza z obranej drogi, by na końcu i tak zdobyć upragniony cel. Tylko ona może wyjaśnić swoją własną drogę. Dla postronnych osób może być pozbawiona logiki, sensu. Jednak ona dzięki swojej możliwości przewidywania wie, że podąża właściwą ścieżką. Jak ona sama się w tym odnajduje, ja nie wiem… Ja i mój poukładany świat patrzymy na takie postępowanie z szeroko otwartymi oczami.

Ja zodiakalny byk, dobrze dogaduje się z rybami, jeśli tylko pozwolę sobie tolerować ich niezdecydowanie, które tak naprawdę czasem jest urzekające, innym razem bardzo irytujące. Umawiam się z koleżanką na kawę, po czym ona wspomina o zdrowym soku, z czego zamawia gorącą czekoladę z bitą śmietaną. Gdzie logika? Umawiam się, na kawę, to piję kawę. Proste? Niekoniecznie. Dla rybki w ogóle. Zodiakalne ryby uczą mnie cierpliwości, poprzez obcowanie z nimi wiem, że można bardzo długo dumać nad podjęciem decyzji. Zastanawiać się, czy w prawo, czy w lewo? Potem pójść prosto.

Wszelkie fochy, sentymentalizm, cynizm, niezdecydowanie potrafią wynagrodzić jednak swoim oddaniem oraz troską o innych.

Ryba to ostatni znak w całym cyklu zodiakalnym, należący do trygonu wody o energii żeńskiej. Jest symbolem podsumowania, ostatnim „przystankiem” na drodze słońca po nieboskłonie, przez co dużo w nim melancholii.

Jeśli Drogi Czytaczu zastanawiasz się, dlaczego zaczęliśmy, naszą przygodę z Zodiakiem od ostatniego znaku to już pędzę Ci wytłumaczyć. Ryby są bardzo przekorne. Jeśli chcesz do czegoś namówić rybkę, powiedz jej, żeby zrobiła dokładnie odwrotnie, niż to, co powinna. Taka sztuczka. Spróbuj zastosować!

Ryby

Tekst powstał we współpracy z Michałem Gabrielem Rodak https://www.facebook.com/Gabriel.Rodak, który też jest twórcą ilustracji przedstawiającej zodiakalne ryby. Autor stworzył serię „Zodiak”, przedstawiającą 12 znaków zodiaku, pracę znajdziesz na mojej stronie w zakładce plakaty. Zajrzyj! Może się okazać, że znajdziesz wśród nich nieszablonowy prezent dla kogoś bliskiego lub oryginalne wykończenie wnętrza swojego domu. Nie wiem, ale wiem jedno, że hipnotyzują, skłaniają do przemyśleń. Ja już mam swój. Pani Byk dumnie wisi w kulminacyjnym punkcie mojego mieszkania. Gdzie w Twoim domu jest miejsce na plakat obrazujący Twój znak?

Drogi Czytaczu, jeśli coś Cię nurtuje, ciekawi, inspiruje w obrębie zodiaku, to napisz. Może postaramy się Ci to przybliżyć. Teksty o poszczególnych znakach zodiaku będę ukazywać się raz w miesiącu na stronie.

Unlimited WordPress Theme by Compete Themes