Skip to content

Rak

Otagowano jako: Zodiak

Raki charakteryzują się wrażliwością i kreatywnością. Zwykły mieć łagodne usposobienie i wspaniałe poczucie humoru. Z drugiej jednak strony jest to znak znany z marudzenia a czasami nawet hipochondrycznych tendencji.

Właśnie! Raki są najczęściej miłe, towarzyskie, opiekuńcze i sympatyczne. Brzmi świetnie, prawda? Jednak trzeba też na nie uważać. Kiedy coś im się nie spodoba, potrafią być kapryśne, złośliwe i szybko się niecierpliwią. A jeśli nadepniesz im na odcisk, potrafią być złośliwe i humorzaste. Należy uważać! Ponadto raczki źle znoszą krytykę, ale same uwielbiają wytykać błędy innym. To osoby, które lubią być komplementowane. Kompletnie jednak nie odnajdują się w sytuacji, w której ktoś im coś wypomina. Wówczas stają się aroganckie i nieznośne – w takich momentach mogą uchodzić za odludków. I na tym też polega ich zmienność – jednego dnia są „do rany przyłóż”, a drugiego prowadzą wojnę albo zupełnie wycofują się ze znajomości.

Osoby urodzone pod tym znakiem zodiaku są bardzo wiernym odbiciem energii początku lata. Czasu kiedy to wszyscy się relaksujemy, bo rozpoczynamy wyczekiwane wakacje. Z tego właśnie powodu Raki zwykły cenić przede wszystkim spokój, relaks i brak stresów. Są mistrzami w cieszeniu się życiem i unikaniu tego, co mogłoby ich spokój zachwiać. Raki kochają ludzi i są wiernymi przyjaciółmi. Zwykły przedkładać relacje z bliskimi ponad dobra materialne czy status.

Moim zdaniem dla raka dużą wartością jest też rodzina. Zodiakalny rak opiekuje się bliskimi, jest bardzo pomocny. Z łatwością zawiera również nowe przyjaźnie. A za przyjaciela wskoczy w przysłowiowy ogień. Może ze względu na duże przywiązanie do miejsc i ludzi bardzo ciężko znosi zmiany, ceni sobie stabilizację i bezpieczeństwo.

Rak to znak bardzo powiązany z kreatywnością i sztuką. Wrażliwość, jaką przejawiają, osoby spod tego znaku często objawia się talentami artystycznymi. Niemniej jednak rak nie ma w sobie ambicji podbijania świata czy udowadniania komukolwiek własnych umiejętności. Oddaje się swoim pasjom z czystej przyjemności. Zręcznie unika stresujących sytuacji. Niejednokrotnie rak o, na przykład, olbrzymim talencie muzycznym nie wyjdzie na scenę, ponieważ jest to po prostu stresujące. Nie zmieni to jednak faktu, że muzyka będzie mu towarzyszyć cały czas.

Raki, które znam osobiście, bardziej interesują się sztuką niż muzyką. Moja znajoma Pani Rak namiętnie zbiera antyki. Jednak zdarza się, że gromadzi też przedmioty z pozoru bezużyteczne, jednak o wartości sentymentalnej. Moim zdaniem jest to bardzo urocze.

Niebezpieczeństwo jakie niesie ze sobą ten znak to lenistwo i unikanie zobowiązań. Czasami dążenie do spokojnego życia stają się skrajne. Wtedy raki unikają pracy, zaczynają kombinować jak sprawić by robiąc jak najmniej uzyskać średni rezultat, który pozwoli na kontynuowanie egzystencji. Czasami ich dążenie do radości życia przeradza się w hedonizm gdzie z kolei z łatwością uzależniają się od narkotyków czy alkoholu.

Raku uważaj! Niech przypadkiem Twoje dążenie do szczęścia nie zniszczy wszystkich wokół. Jest bowiem różnica pomiędzy wspieraniem najbliższych, a wieszaniem się na nich.

Auto: Gabriel Rodak

Tekst w współautorstwie z https://gabrielrodak.com/
Jeśli interesuje Cię plakat zajrzyj do zakładki PLAKATY

Unlimited WordPress Theme by Compete Themes