Skip to content

Krótki poradnik randkowania

Otagowano jako: Relacje

Idealna randka – czy wiesz, jak powinna wyglądać? Idąc na pierwszą randkę, czujemy zwykle motyle w brzuchu, niepewność i stres. Nadchodzi ważny dzień. Spotkanie, na którym tak naprawdę wiele się wyjaśni. Co zrobić, by randka wypadła jak najlepiej?

Czy da się określić w kilku słowach, jak miałaby wyglądać idealna randka? Przede wszystkim liczy się zadowolenie partnerów, a zależy ono też od podejścia ich obojga. Jeśli do spotkania podejdziecie na luzie, będzie sobą to wróżę sukces. W przeciwnej sytuacji będą tarapaty.

Bądź sobą

Dziewczyno! Idąc na pierwszą randkę, pamiętaj o jednym z podstawowych błędów. Nie staraj się na pierwszej randce być prowokacyjna. Przede wszystkim myśl o tym, by wyglądać ładnie i czuć się komfortowo. Wystające ramiączka czy spodnie, które stale trzeba poprawiać, by nie wyszły ci boczki, nie będą sprzymierzeńcami. Wybierz strój, który da Ci najwięcej komfortu, pozwoli na nieskrępowane ruchy.

Nawet sobie nie wyobrażacie dziewczyny, ile ja się nasłuchałam o wpadkach odzieżowych na randkach. Jednej z moich koleżanek pękła gumka w rajstopach, cały czas się opuszczały. Znacie to nieznośne uczucie? Teraz pewnie myślicie, że doskonałą alternatywą będą pończochy. Może. Jednak pamiętam taką zabawną historię, kiedyś byłam na ślubie w kościele (nie moim rzecz jasna!) a jedna samonośna pończocha zaczęła mi się osuwać, schowałam się w kościelnej nawie i zdjęłam obie. Mam nadzieję, że to nie profanacja, bo je tam zostawiłam. Innym razem poplamiłam białą koszulę sokiem pomarańczowym. A na basenie rozwiązała mi się kiedyś góra od bikini, nawet sobie nie wyobrażacie, jak mój towarzysz ochoczo przystąpił do ratowania mnie z opresji.

Chłopaku! Jeśli nie masz seksownego kaloryfera, a raczej zadatki na całkiem konkretny bojler wiedz, że w dwa dni się go nie pozbędziesz. Nie zakładaj za ciasnych ubrań. Skupiony na tym, czy guzik od koszuli zaraz nie wystrzeli i nie zaatakuje twojej partnerki, nie będziesz dobrym kandydatem na dłuższą rozmowę.

Nie wiem jak dla innych, ale dla mnie najważniejsze jest, aby parter miał czyste ubrania. Nie interesuje mnie czy ubrania są z bazaru, sieciówki czy od projektanta. Jak facet jest ubrany schludnie, to dobrze wróży na przyszłość. Chociaż jednemu z moich byłych parterów wraz z rozwojem związku umiejętność prania i prasowania systematycznie zanikała, tym samym płynnie przejdziemy do kolejnej ważnej kwestii.

Nie kłam

Mianowicie, nie można udawać nikogo innego. Ja wiem, że każdy z nas chce wypaść jak najlepiej. Chce się pokazać z najbardziej reprezentacyjnej strony, ale ma być ona prawdziwa, a nie wymyślona. Pamiętam, kiedyś na portalu randkowym miałam napisane, że jestem fanką kina studyjnego, niszowego, krótkometrażowego. Oczywiście zaraz napisało do mnie kilku fanów tegoż rodzaju filmów z informacją, że ostatnią produkcją, jaką oglądali, były Transformersy. Może nie ma sensu zgrywać się na znawcę, może lepiej po prostu napisać „Hej to co, idziemy do kina na wielkie roboty z innej planety?” Tak, ja też je lubię. Po prostu. Nie wspomnę o fikcyjnych firmach, dolarach na koncie i trzech domach w Stanach Zjednoczonych. Drogie Panie to też Was się tyczy. Kilka lat temu najpopularniejsze było wyszczuplanie zdjęć. Całe szczęście, że teraz obecnie powoli rodzi się moda na plus size, więc wstawiamy realistyczne zdjęcia.

Reasumując, ubieramy się wygodnie, schludnie i nie udajemy polityka, jeśli jesteśmy elektrykiem. Ups! Tak było naprawdę, ale to już dawno.

Kłamstwo ma krótkie nogi. Szczególnie jeśli myślimy o dłuższej znajomości, a powód, dla którego mijamy się z prawdą, nie jest błahy. Wymyślając nieprawdziwe informacje, nie dajesz drugiej stronie szansy, aby mogła poznać Cię, podjąć decyzję o dalszej znajomości. Nie chodzi o to, abyśmy w pierwszych pięciu minutach recytowali całą prawdę na nasz temat, lepiej jednak nie robić wyraźnych uników, a szczególnie serwować nieprawdy, gdyż bycie okłamanym skutkuje z założenia utratą zaufania. Takie zachowanie nie prowadzi do dobrego miejsca ani do rozwoju związku.

Unlimited WordPress Theme by Compete Themes