Skip to content

Byk

Otagowano jako: Zodiak

Zdradzę Wam dziś mały sekret ja jestem spod znaku byka, a pierwszą pracą na która zwróciłam uwagę oglądając serię Zodiak, był właśnie byk. Przypadek? Nie zdecydowanie intuicja, która nie raz mnie nie zawiodła. Urzekła mnie siła i gracja z jaką Pani Byk dźwiga ciężar całego miasta. Drogi Czytaczu czy widziałeś kiedyś kobietę która z większą gracją dźwigała na swoich barkach ogromny ciężar? Jeśli tak, pewnie był to zodiakalny byk, który należy do czwórki znaków, które określane są  jako wojownicy: wodnik, lew, skorpion, byk.

Są to znaki pochodzące z czterech różnych żywiołów, powiązane są jednak pewną subtelną, wspólną cechą. Jest to dążenie do realizacji celów, swego rodzaju wojownicza nieugiętość. W przypadku byka owa cecha objawia się niezwykłą siłą, wytrwałością i wytrzymałością. Często potrafi ona przeobrazić się w zwykły upór, jednak nie ma w zodiaku innego znaku, który zdolny by był przyjąć na siebie tak wielki ciężar. Zazwyczaj to byki właśnie niosą na swoich barkach odpowiedzialność za kilka projektów, mierzą się z wysiłkiem i pracą, której nikt inny by nie podołał. Tak właśnie jak symboliczne zwierzę, byk – potrafią ciągnąć za sobą ciężar czasem wręcz nieproporcjonalny do swych rozmiarów. Być może nie robią tego zbyt szybko, ale zawsze skutecznie.

Silnie identyfikuje się z tymi słowami, bo całym sercem wierzę, że nie ma rzeczy, której nie mogłabym bym zrealizować. W moim słowniku, światopoglądzie nie istnieje słowo „nie można/nie da się”. Zawsze się da, prędzej czy później. Oczywiście wolę prędzej niż później, ale jeśli nie można inaczej to ja wolniutko będę sobie dreptała do celu. Przeszkody, niedogodności nie są mi straszne. Wrodzony upór będzie pcha mnie dalej.

Ludzie urodzeni pod tym znakiem nasyceni są energią wiosny – wzrostu. Ogromną wartość dla nich ma materialne dobro. Rozchwiany byk może łatwo przeobrazić się w materialistę, ale tak na prawdę ich celem jest bezpieczeństwo, wygoda oraz piękno. Bardzo cenią swoje otoczenie, lubują się we wnętrzach i najlepszym wynagrodzeniem dla ich wysiłków jest harmonijne, wygodne oraz piękne miejsce gdzie mogą odpocząć. Jest to znak, który zawsze ma jakieś oszczędności na koncie, przyjmuje dodatkowe zlecenie, dorabia po godzinach a potem jeszcze własnymi rękami buduje coś, bądź coś naprawia w swoim małym królestwie – domu.

Cóż dodać? Cóż ująć? Mogę się tylko dwoma rękami oraz lewą noga pod tym podpisać. Kocham piękne przedmioty, uwodzi mnie szlachetna biżuteria oraz kuszą designerskie dodatki. Och jak cudownie byłoby je wszystkie zgromadzić w domu, poukładać ładnie w pudełkach. Niestety nie ma tego dobrego, bo zawsze w chwili absolutnego zachwytu nad nowa bransoletką walczę z zdrowym rozsądkiem, który każę mi oszczędzać na „czarną godzinę”, chociaż tak naprawdę nie wiem co to ta słynna „czarna godzina”. Jednak zaskórniaki na kącie muszę mieć, bo wtedy lepiej mi się żyje.

Ponad to Byk jest znakiem opiekuńczym. Nieugięta wola i wewnętrzna siła jaką się charakteryzuje sprawia, że często obejmuje swoją opieką inne, mniej wytrwałe osoby. Ich bliski związek z ziemią, fizycznością sprawia, że są również bardzo seksualne. Bardzo cenią sobie zaufanie, które tworzy się powoli i w oparciu o konkretne działania. Są pamiętliwe na dobre i na złe. Wdzięczny byk stanie się wiernym przyjacielem do grobowej deski, zraniony jednak nigdy już nie zaufa ponownie tej samej osobie.

Jak kocham to całym sercem, jak nienawidzę to również całym sercem. Ten kto mnie docenia, wspiera i kocha będzie miał to wynagrodzone, zapewne jedzeniem, bo uwielbiam karmić ludzi. Jeśli zależy mi na drugiej osobie zrobię wszystko, aby było jej dobrze w życiu. Może nie odkrywam od razu wszystkich kart. Nie dopuszczam od razu do wszystkich swoich sekretów. Na moje zaufanie trzeba sobie zasłużyć. Relację buduje powoli, ale mają one stabilne fundamenty.

W związkach stabilne i wierne, choć zazwyczaj budowanie z nimi relacji opiera się na wielu twardo postawionych warunkach. Tu Proszę Państwa mamy zaletę i wadę zarazem, ot taki paradoks. Wierna jestem aż do bólu, dlatego, że jak kocham tak całym sercem, nie widzę już wtedy nikogo innego. Jednak zdaje sobie sprawę, że zawsze wszystko musi być na moich warunkach. Według mojego planu działania. Co niestety może przynieść kłopoty, bo w związku nie ma monarchii tylko jest partnerstwo. No cóż ciągle wzrastam, całe życie się uczę. Jako ciekawostkę napiszę, że wszyscy mężczyźni z którymi łączyło mnie coś więcej niż kilka randek byli pod znaku byka. Pewnie wspólne cechy łączą. Uważam, że w tym przypadku pracowitość i oszczędność.

Mam takie małe marzenie, by każdej kobiecie dać odwagę i siłę byczycy. Wtedy wiele nieśmiałych dziewczyn mogłoby rozwinąć skrzydła i realizować marzenia. Może powoli, ale kto powiedział, że do celu się należy spieszyć? Nikt. Jeśli w siebie wątpisz to może kup plakat zodiakalnego byka, powieś w widocznym miejscu, nasyć się jego siłą.

Byk

Jeśli ktoś ma ochotę, to może kupić plakat, który wykonany jest na wysokiej jakości papierze za pomocą profesjonalnego sprzętu. Wszystkie dostępne w zakładce plakaty.

Współautor tekstu oraz twórca plakatu Gabriel Rodak – https://www.instagram.com/gabriel.rodak/ – zajrzyj!

Unlimited WordPress Theme by Compete Themes