Skip to content

Bliźnięta

Otagowano jako: Zodiak

Bliźniak to znak zodiaku naznaczony lekkością w myśleniu, plastycznym rozumowaniem i błyskotliwością. Zazwyczaj są to ludzie bystrzy o bardzo żywej inteligencji. Najtrafniejsze słowo, które określa bliźniaki to komunikacja. Osoby spod tego znaku mają bardzo żywe poczucie humoru, uwielbiają gry słowne i tak zwane przekomarzanie się.

Bliźniaki zwykły być osobami o wysokim intelekcie. Kochają się uczyć, zbierać informację by potem żonglować nimi z niezwykłą zręcznością. Debata z bliźniakiem zawsze jest ożywiona, wielopoziomowa i interesująca. Właśnie rozmowa, wymiana myśli jest tym co ten znak lubi najbardziej. Jest to zwykle urodzony ekstrawertyk z talentem do szybkiego nawiązywania kontaktu z drugim człowiekiem. Przychodzi to łatwo jeśli mam coś ciekawego do powiedzenia prawie na każdy temat. W tym zazwyczaj kryje się największy potencjał bliźniaków. Stają się świetnymi sprzedawcami, dyplomatami, naukowcami, każdy zawód, który wymaga zdolności interpersonalnych jest jak najbardziej wskazany.

Moja przyjaciółka jest pod znaku bliźniąt, jak każda osoba urodzona pod tym znakiem posiada wszechstronne zainteresowania. Chciałyby dotknąć i doświadczyć jak najwięcej. Przekonać się, jak działa każdy mechanizm, algorytm, organizm, jak rozumieć założenie konstruktora, plan architekta itp.  Odczuwają niepohamowany głód wiedzy. Nienasycona ciekawość każe jej wciąż poszukiwać nowych informacji.

Prawie na wszystkich wyobrażeniach tego znaku ukazana jest jego dwoistość. Konflikt wewnętrzny, który także charakteryzuje ludzi urodzonych pod tą konstelacją. Bywa on rozmaity, ale objawia się często w skrajnie przeciwstawnych nastrojach czy też humorach. Niektórzy są bardzo radośni lecz na raz piekielnie przygnębieni, optymizm przeciwstawny pesymizmowi, pewność siebie i jej zupełny brak, determinacja naprzeciw niemocy itd. Dwa zwykle skrajnie stany pojawiające się naprzemiennie w codzienności bliźniąt. Może być to uciążliwe i niezrozumiałe dla otoczenia. Najcięższe jest to jednak dla samych bliźniaków, gdyż niełatwo jest nad tym zapanować. Z tego właśnie powodu często trudno im podejmować decyzje, blokują się gdy muszą stanowczo objąć jakieś stanowisko. Są klasycznym przykładem słomianego zapału i braku systematyczności.

Z bliźniaka to czasem taki sprytny lisek chytrusek. Taka miła, taka miała, a jak jej coś nie pasuje to stanowczo o tym komunikuje. Z jednej strony potrafi być opiekuńcza, przyjacielska. Jeśli potrzebuje porady jest właściwą osobą, by o nią poprosić.  Mistrzyni komunikacji. Entuzjastycznie pomaga, a jej rady są zwykle trafne. Nie należy jednak zawracać jej głowy bzdurami, bo wtedy potrafi pokazać swoje drugie oblicze. I powiedzieć to co naprawdę myśli.

Związek z bliźniakiem zawsze jest intensywny. Spontaniczność, ożywiona rozmowa a nawet ta niestabilność i huśtawka nastroju sprawiają, iż nie ma w nim miejsca na nudę. Bliźnięta stawiają przede wszystkim na intelekt w poszukiwaniu swojej drugiej połówki. Lubią się bawić, zaczepiać, żartować, rozmawiać, dyskutować a nawet kłócić. Na tej właśnie płaszczyźnie najłatwiej jest bliźnięta uwieść. Powierzchowność i seksualność zazwyczaj są drugoplanowe. Rzadko zdarza się by bliźniak poszedł do łóżka z kimś, kto mało ma do powiedzenia. Z drugiej stronie łatwo mogą zauroczyć się osobą o pięknym umyśle nie zwracając zbytnio uwagi na ich fizyczność.

Doskonale rozumie się z płcią przeciwną. Bardzo lubi flirtować i wychodzi jej to całkiem nieźle. Czasem mam wrażenie, że wręcz jest mistrzynią trzepotania rzęsami. Z łatwością przychodzi jej zauroczenie mężczyzny, którego sobie upatrzy. Jednak miłość jest dla niej bardzo ważna, wręcz nadrzędna.

Uwielbiają żyć między ludźmi. Nie jest typem pustelnika i źle znosi samotność. Jej romantyczna strona nakłania do szukania bratniej duszy. Lubi słuchać romantycznych opowieści i same często angażują się w namiętne związki. A jej ulubioną powieścią jest „Duma i uprzedzenie”. Cóż klasyka przypadku.

Chwiejność bliźniąt i ich intensywność myślowa jest ciężkim orzechem do zgryzienia dla większości. Nie jest łatwo powiedzieć jacy partnerzy są najtrafniejsi dla kogoś tak pełnego sprzeczności. Z jednej strony świetnie może się sprawdzić ekstrawertyk, z którym można budować relację pełną radości i spontaniczności. Z drugiej jednak strony cierpliwość zdaje się cnotą niezbędną aby podołać wyzwaniu jakim są bliźnięta.

Dlatego jako partnera dla zodiakalnego bliźniaka ja proponuje introwertyka. Będzie doskonałą przeciwwagą dla energii bliźniaka.

Bliźnięta

Tekst powstał w współautorstwie z Gabriel Rodak, który jest autorem plakatu przedstawiającego zodiakalnego Bliźniaka. Jeśli chcesz zapoznać się z innymi pracami Gabriela zapraszam do zakładki “PLAKATY” oraz na stronę https://gabrielrodak.com/ . Rodak okazał się też niezłym pisarzem, zajrzyjcie, więc do zakładki BLOG.

Unlimited WordPress Theme by Compete Themes