Skip to content

Baran

Otagowano jako: Zodiak

Baran to pierwszy znak zodiaku w całym cyklu. Jego związek z żywiołem ognia można łatwo porównać do iskry, która jest w stanie rozpalić ogromny stos. Ten znak zodiaku pojawia się wraz z wiosną, rozpoczęciem nowego cyklu, odrodzeniem czy też przebudzeniem – stąd ma w sobie tyle młodości. Inspiruje do działania, inicjuje nowe projekty.

Moja dobra znajoma jest zodiakalnym baranem. Wraz z nią w pomieszczeniu pojawia się radość, hałas i zaraźliwy śmiech. Było buro i ponuro, ale wraz z jej przyjściem pojawia się optymizm i zapał, którym zaraża. Jej charyzma i urok przyciągają ludzi. Tam, gdzie ona, tam roześmiany tłum, któremu przewodzi – jakże by inaczej?

Przepełnia go energia wiosny, stąd wielokrotnie są to osoby z entuzjastycznym nastawieniem do życia. Lubią próbować nowych doznać, uczyć się nowych rzeczy. Zdrowy baran to taki, który kieruje się ciekawością i chęcią samorozwoju. Baran szybko się nudzi, dlatego też cały czas urozmaica swoją codzienność. Mieć barana w grupie to gwarancja planów i pomysłów na to, w jaki sposób można spędzić weekend, popołudnie a czasami wręcz każdą godzinę dnia z odpowiednią rozpiską. Ten znak ma w sobie niebotyczną ilość energii, którą musi w jakiś sposób spożytkować, bo w przeciwnym wypadku eksploduje. Ilustracja pokazuje to poprzez pozycję postaci, która klęcząc na jednym kolanie, zdaje się gotowa by w każdej chwili zerwać się do biegu. Dla wielu osób o bardziej subtelnym charakterze może okazać się to męczące.

Nie wiem jak Wasze zodiakalne barany, ale mój ma niekończące się pokłady energii. Czasem się zastanawiam, kiedy śpi? Można zasuwać 23/24 godziny? Oczywiście! Po co spać? Skoro świat jest taki ciekawy. Praca, wolontariat, fitness, wizyta u znajomych, zakupy, małe przemeblowanie – spokojnie wszystko ogarnie. Jest też czujna, bo przecież zaraz może się wydarzyć coś niesamowitego. Nie może być nudno. Monotonia jest dla innych nie dla barana. Moja “baranica” kocha kolory, ciekawe wzory, oryginalne torebki i buty. Unikatową biżuterią nie pogardzi. Nie boi się asymetrycznych fryzur. Jest feeria barw, jest radość, jest energia. Kocham ten żywioł! Chociaż dla mnie statecznego zwierza ceniącego sobie ponad wszystko wygodę czasem jest za dużo. Pamiętam, jak kiedyś krążyłam za nią po centrum handlowym, cicho się modląc o przerwę na kawę, tymczasem ona od sklepu do sklepu i jeszcze do jednego sklepu, bo może w nim będą trampki we flamingi.

Baran to indywidualista. Jest numerem jeden i bardzo to lubi. Stąd właśnie bierze się jego chęć do rywalizacji. Wyzwanie postawione baranowi jest jak polanie ogniska benzyną – reakcja jest natychmiastowa. Ten znak lubi zawody, lubi wygrywać, choć w jego rozumieniu jest to dążenie do samorozwoju a niekoniecznie do postawienia się ponad innymi. Wielokrotnie wśród baranów pojawiają się osoby charyzmatyczne i liderzy, którzy przede wszystkim potrafią motywować grupę skupioną wokół siebie.

Chcecie zaszeregować barana? Oczywiście, ale z numerem jeden. Na inny nie wyrazi zgody. Mój baran jak mu coś nie pasuje, to będzie dyskutować, często używając mało kulturalnych słów. Tak, czasem zdarza jej się kląć, jak szewc. Z dyplomacją czasem jest jej nie po drodze. Cóż nie ma, tego złego co by na dobre nie wyszło, bo zawsze „przegada” na swoją korzyść. Mało tego, jak wywalczy, to wprowadzi słowa w czyny, konsekwentnie będzie realizować swój plan. Można założyć, że w jej przypadku cel uświęca środki.

Natura zdobywcy sprawia, iż osoby urodzone pod tym znakiem kochają flirt i podryw. Uwielbiają zakochiwać się, robią to zatem często i z ogromną intensywnością. Romans z baranem nigdy nie jest nudny. Jeśli postawi sobie za cel uwieść Cię, to z pewnością nie odpuści łatwo. Z resztą… aby uwieść barana trzeba postawić przed nim wyzwanie, inaczej się nie zainteresuje.

Jest to znak, który często popada w egocentryzm, zatraca się we własnych dążeniach i celach. W miłości bywa zaborczy i zazdrosny. Wewnętrzna walka tego znaku prawie zawsze dotyczy jego ego. By zbudować dobry związek z tym znakiem zodiaku, istnieją według mnie tylko dwa sposoby: albo mieć podobny, intensywny temperament, przez co można nadążyć za wszystkim co Baran w swoim życiu robi, bądź mieć na tyle silny charakter, by tę ognistą burzę okiełznać.

O dziwo, pomimo tendencji do spontanicznego i intensywnego zakochiwania się, baran w związku jest wierny. We wszystko angażuje się bez reszty, dotyczy to też moralności. Jeśli baran uzna coś za dobre to będzie tego bronił do upadłego, coś złego z kolei potraktuje co najmniej z wyraźną pogardą.

Cóż nie znam żadnego mężczyzny spod znaku barana. Jednak słowo intensywny temperament mnie intryguje….

Dorzucając jeszcze trzy grosze na temat barana, to z czystym sumieniem mogę napisać, że jest wiernym i uczciwym przyjacielem, gotowym w każdej chwili stanąć w obronie swych przekonań, przyjaciół, a czasem i w obronie… czegokolwiek. Jednak nie zawsze potrafi zachować dobre maniery, zdarza się im wyszczekany język, ale ich urok osobisty dużo zrekompensuje.

Baran

Zdecydowanie baran wkracza z mocą barw. Może przegoni szarugę za oknem? Jeśli chcesz go wraz z jego pozytywną energią, przypominam o możliwości zakupienia plakatu, który wykonany jest na wysokiej jakości papierze za pomocą profesjonalnego sprzętu. To nie plakat z Luke Perry z środka Bravo. To sztuka, podpisana przez autora własnoręcznie. Wszystkich zainteresowanych zapraszam do zakładki “Zodiak” lub kontaktu indywidualnego.

Współautor tekstu oraz twórca plakatu Gabriel Rodak – https://www.instagram.com/gabriel.rodak/ – zajrzyj!

Unlimited WordPress Theme by Compete Themes